KAPELA
  claymore.cz@seznam.cz
   
  Miroslav Peser
  +420 602 611 488
  miroslavpeser@centrum.cz
   
 
     
   
     
   
     
 
 
 
     
     
     
     
 
     
   
     
   
     
     
     
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
Kapela CLAYMORE vznikla na začátku roku 2011. S heslem "Show Must Go On" se čtveřice muzikantů rozhodla pokračovat v tvorbě a činnosti a navázat na své předchozí působení. Proto se i současná tvorba ponese v duchu  gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud. Členové kapely pocházejí ze Štětí, Roudnice nad Labem a Prahy. Zkušenost muzikantů a jejich letité působení na hudební scéně jistě zaručí kvalitní hudební zážitek. Fanoušci rocku a bigbítu z Litoměřicka, Roudnicka i širokého okolí je znají z působení mnoha, dnes již legendárních kapel regionu jako například Postmen,  S.A.P. nebo Rhodesia.
     
SESTAVA    
     
Honza Růžek - zpěv...
 
Biogbítová jeviště brázdí již asi 20 let. .Do vojny působil v plzeňské kapele "LD rock" (Tublatanka revival) a v kapele BARBUS, tam však jen okrajově. Po vojně to byla kapela MYSTERY Blovice a po roce dostal lano do rozjetého BANDrock. Od 1.1.2000 už "natrvalo" BARBUS. V květnu 2011 ho oslovili muzikanti ,kteří "se fakt nedají odmítnout. Nej... kapela z celého regionu. To by odmítnul jen blázen".
   
Mirek "Robin" Peser - bicí...
 
Všichni mí muzikantští přátelé jsou hudebně mrtví, nebo odkecaní … stárnu ve světě showbyznysu a cítím spolu s ostatními muzikantskými soukmenovci zkázu osobnosti… ALE její znovuzrození je možné zase jen hudbou, cvičením, chutí a vůlí … TAKŽE po posledním podrazu jdu do toho! Naposled!!!
 
   
Petr "Cukr" Novák - kytara... 
 
Své bigbeatové mládí a vlastně i stáří prožil s bubeníkem Mírou Peserem se kterým válčí již od 8. třídy ZŠ. Spolu stáli i zrodu vyhlášené bigbeatové scény v Štětí. Milovník cvičení a potápění a hrdý majitel cukrárny. Jeho motem je, že člověk se stále učí. Během působení v několika tanečních orchestrech se věnoval hudební aranži což hojně využil v kapele Navostro. A na stará kolena zažil i vyhazov z kapely, kterou spoluzakládal.
   
Jarda "Máťa" Matuška - basa...
 
Ostřílený basák, který za svá hudební léta vystřídal mnohá taneční i netaneční uskupení a skupiny. Působil například v kapelách SAP, Biograf, Severní pomezí, Rhodesia nebo Navostro. Velký milovník historie, v čemž si notuje s webmasterem a doslova chodící encyklopedie vědomostí. Vášnivý střelec ze všeho, z čeho se střílet dá a to včetně lidí. A když se budete ptát, tak Vám jistě poví i o tom, že řidič, ten tvrdej chleba má…
   
Jirka "Pusa" Panchartek - klávesy, housle...
 
Aktivní muzikant a houslový virtuos. Housle týrá už od svých 6ti let a nyní je vyučuje na ZUŠ v Roudnici n. Labem. Vystudoval konzervatoř v Teplicích a za svůj muzikantský život prošel mnoha orchestry a uskupeními, byly to např. Severočeská filharmonie, SAP, Relax, Rhodesia nebo Navostro. Kromě výuky houslí a hraní v kapele CLAYMORE spolupracuje s agenturou Macek Music Management Most, kde hraje v orchestru ing. Macka.
   
Michal Straka - dudy...
 
Kudrnatý narcis, hrající na skotské dudy, má hubené nohy a rád nosí sukni. Exkytarista, exklavírista kolaboroval k jedinému nástroji, který je oficiálně zaregistrovaný jak zbraň, čili na nich může chladit svou flegmatickou žáhu. Co se vojenské duše týče, hraje na více frontách, jako pipemajor v The 1st Czech Pipes and Drums a hráč na splašené trubky v punk rockové kapele Curlies. Zásadně vstává pozdě, zásadně chodí spát pozdě, zásadně chodí pozdě…pouze rytmus stíhá.  
   
Jakub Kocián - dudy...
 
Člen tradičního skotského dudáckého bandu The 1st Czech Pipes and Drums. Společenský rebel a nudu nesnášející člověk, zajatec skotských dud a nadšený milovník skotské kultury.
 
 
 
   
Karel „Investigativec“ Klíma
 
Rádoby dudák a violoncellista z města všech dudáků. Ze Strakonic! Ani na jeden nástroj neumí, ale tvářit se, že ně hraje zvládá na jedničku. Jeho skvělou vlastností je zapomínat doma dudy,  kdyžjede někam hrát. Vedle Claymore je ještě členem dudácké kapely Bohemian Pipe Band a čas od času si zahraje i s některou ze strakonických rockových kapel.